Apartamenty blisko plaży – kiedy kupować?

Data dodania: 03.06.2019


Kupno apartamentu wiąże się ze sporymi kosztami, które mogą sięgać nawet miliona złotych. Koszt apartament nad morzem jest zbliżony do kupna mieszkania rodzinnego w dobrej lokalizacji w Warszawie czy Wrocławiu. Kiedy kupować apartament nad morzem?

Widok, klimat, pogoda

O ile w przypadku mieszkania w mieście liczy się głównie wystarczająca jasność, by ocenić jakość ścian i widok z okna, o tyle w przypadku apartamenty nad morzem istotne będzie ich położenie i ilość światła nie tylko w samo południe w piękny wiosenny dzień, ale również w zimie czy przy ścianie deszczu. Jak wiadomo pogoda nad morzem bywa okrutna i może się zdarzyć, że jeśli budynki stoją bardzo blisko linii brzegowej i są nieodpowiednio zaprojektowane, przeciąg między nimi będzie tak duży, że mieszkańcy nie będę mogli korzystać ani z ogródka, ani z balkonów. To ważne, bo wiem bardzo obniża wartość apartament nad morzem, nawet jeśli położony jest w naprawdę pięknej lokalizacji.

Nie kupuj apartamentu nad morzem latem

Zobacz ofertę

Kupując apartament nad morzem mamy pewność, że jeden sezon letni już apartament może nie zapracować na miesiące w których spadnie obłożenie. Znacznie lepiej zacząć poszukiwania jeszcze zimą i mieć czas by zaplanować finansowanie inwestycji oraz konieczne remonty i zmiany lub po prostu wyposażenie apartamentu., jeśli zdecydujemy się na zakup wczesną wiosną, będziemy mieli wystarczając dużo czasu, by na sezon apartament nad morzem był gotowy do zamieszkania. A to ważne, bo dwa miesiąca wakacji, mogą przynieść nam znaczący zysk.